pixel

Siemens е номер едно по отношение на устойчивостта

Sustainability-at-Siemens

– Индексът за устойчивост на Dow Jones класира концерна като най-устойчивата компания в нейната индустриална група;
– Siemens получи 81 от 100 възможни точки;
Световен лидер в шест категории, включително иновации и киберсигурност.

Siemens бе класирана на първо място в своята индустриална група в тазгодишния индекс за устойчивост на Dow Jones (Dow Jones Sustainability Index – DJSI). Siemens заема водещата позиция сред 45-те компании, включени в групата.

DJSI е глобално утвърдена класация за устойчивост, изготвяна ежегодно от инвестиционната компания Standard & Poor’s от името на Dow Jones. Siemens участва в тази класация от 1999 г. насам, когато за първи път е публикуван DJSI.

В настоящата класация Siemens получи много положителна обща оценка и отбеляза 81 от 100 възможни точки. Компанията също така си осигури топ глобална позиция в областта на социалното и екологично отчитане, иновациите и киберсигурността, както и в опазването на околната среда, свързано с продуктите и индустрията. В допълнение към икономическите критерии, DJSI разглежда и екологични и социални аспекти.

„За нас устойчивостта е бизнес императив и неразделна част от стратегията на компанията“, каза Джудит Вийзе, директор по въпросите на хората и устойчивостта и член на Управителния съвет на Siemens AG. „Това признание потвърждава, че сме на прав път. С новата ни рамкова концепция за устойчивост DEGREE правим още една крачка напред и ускоряваме значително усилията си за постигане на още по-голяма устойчивост.”

Siemens представи DEGREE през юни 2021 г. Тази нова стратегическа рамка включва насоки за всички бизнеси на Siemens по света – с ясно определени приоритети и измерими амбиции в сферата на екологичните, социални и управленски критерии (ESG). Всяка буква в DEGREE представлява сфера, в която Siemens възнамерява да положи още повече усилия за постигане на напредък. „D“ означава декарбонизация (Decarbonization), „E“ е за етика (Ethics), „G“ е за управление (Governance), „R“ – за ефективност на ресурсите (resource efficiency ), а двойното „E“ в края е за справедливо третиране (Еquity) и пригодност за заетост (Employability) за хората, които работят за компанията.

Siemens България (Сименс ЕООД) е част от Siemens AG – глобален технологичен лидер, чието име е символ на технологично съвършенство, новаторство, качество, надеждност и глобално присъствие вече над 170 години. Компанията развива дейност в над 200 страни, предимно в сферата на интелигентната инфраструктура за сгради и разпределени енергийни системи, автоматизацията и цифровизацията на процесите и производствата. 

Siemens свързва цифровия и физическия свят в полза на клиентите и обществото. Чрез Siemens Mobility, водещ доставчик на интелигентни решения за железопътен и шосеен транспорт, Siemens помага за оформянето на световния пазар на пътнически и товарни услуги. Чрез мажоритарния си дял в публично регистрираната компания Siemens Healthineers, Siemens е и водещ световен доставчик на медицински технологии и цифрови здравни услуги. В допълнение Siemens притежава миноритарен дял в Siemens Energy, световен лидер в преноса и производството на електрическа енергия, който е регистриран на борсата от 28 септември 2020 г. За повече информация – Siemens.

Сименс

Siemens AG е глобален лидер в областта на електрониката и електротехниката, който работи в сферата на индустрията, енергетиката и здравеопазването. Повече от 160 години Siemens е символ на технологично съвършенство, новаторство, качество, надеждност и глобално присъствие. Компанията е най-големият световен доставчик на екологични технологии, като генерира приходи от „зелени” продукти и решения в размер на 28 милиарда евро за финансовата 2010 година. Siemens е на българския пазар от повече от 130 години, като днес в компанията работят над 450 души, 200 от които са заети в производството на компоненти за трансформатори. Компанията предлага на българския пазар иновативни продукти, решения и услуги от огромното си портфолио – от първата телеграфна мрежа в страната след Освобождението, първите електрогенератори и рентгенови апарати през 20-те години на 19 век, до днешните съвременни решения като най-екологичната електроцентрала работеща в комбиниран цикъл, модернизация на производствените процеси в индустрията, интелигентни сградни технологии, безопасни и ефективни медицински апарати от най-висок клас.

Прочетете също: